Katra ģimene Latvijā ir pelnījusi savu māju

12 Jūn

Katra ģimene Latvijā ir pelnījusi savu māju

Katra ģimene Latvijā ir pelnījusi savu māju. Taču tas ne vienmēr ir tik viegli realizējams. Citiem iespējams ir zemes gabals, kuru apbūvēt, bet pietrūkst finansējums mājas celšanai, taču citiem nav ne zemes gabals ne pietiekami daudz līdzekļu zemes un mājas iegādei. Visbiežāk cilvēki dodas uz bankām, lai mājokļa būvniecībai noformētu ilgtermiņa aizdevumu. Katrai bankai ir savi aizdevumu piedāvājumi mājokļa celšanai, kā arī atbalsts no valsts ir pieejams daudzbērnu ģimenēm – valsts galvojums. Hipotekārais aizdevums ir aizdevums pret ķīlu un noder situācijās, kad ir nepieciešams:

Aizdevums dzīvokļa remontam

Aizdevums mājas remontam

Aizdevums mājas būvniecībai

Aizdevums dzīvokļa iegādei

Aizdevums zemes iegādei

Vai kādam citam lielākam pirkumam.

Aizdevums remontam, mājas celtniecībai vai iegādei ir gana liels aizdevums, lai visizdevīgāk būtu noformēt ilgtermiņa aizdevumu – hipotekāro kredītu.

 

Hipotekāro aizdevumu sniedzēji Latvijā netrūkst, tādēļ ir diezgan plašas iespējas atrast sev piemērotāko un tīkamāko aizdevēju.

Populārākās Latvijas bankas (“DNB” banka, “Rietumu banka”, “SEB” banka, “ONEfinance.lv”) finansējuma apjomu hipotekārajam aizdevumam sniedz līdz pat 70%, attiecīgi pirmā iemaksa ir 30% augsta. Vienīgā atšķirība star šīm bankām ir aizdevuma termiņa ilgums un minimālā summa. Swedbank piedāvā aizdevumu noformēt pat uz 30 gadiem, SEB banka līdz 40 gadiem, DNB banka līdz 35 gadiem, turpretī Rietumu banka līdz 15 gadiem.Minimālās summas katrai bankai gan ir dažādas.

Turpretī, vislielāko aizdevuma apjomu piedāvā Citadele un Nordea bankas. Banka Citadele finansējumu aizdevuma apjomu piedāvā līdz pat 85% ar termiņu uz 25 gadiem. Nordea banka piedāvā finansējumu apjomu līdz pat 90% ar termiņu līdz 30 gadiem. Arī minimālās izsniegšanas summas šīm bankām atšķiras – Citadele 10000 eiro, turpretī Nordea 1500 eiro.

Aizdevums mājas būvniecībai, kā arī aizdevums mājokļa remontam ir svarīgs solis, tādēļ viens no veidiem, kā izvēlēties piemērotāko aizdevumu, būtu – skatīties uz pirmās iemaksas procentiem. Izvērtējot savas finanses un saprotot, cik lielu pirmo iemaksu esat gatavi veikt par naudas aizdevumu varēsiet arī skaidrāk saprast, kura banka spēs piedā

vāt atbilstošāko risinājumu jūsu situācijai. Kā arī, svarīgi ir saprast, cik lielu aizdevumu vēlaties gūt, jo bankas piedāvā finansējuma apjomu sākot no 70 līdz pat 90%. Taču, lai izvērtētu iespējas veiksmīgākajam aizdevuma veidam, iespējams ir vērtīgi aiziet uz konsultāciju, un varbūt banka ir spējīga piedāvāt individuāli veidotu aizdevumu atbilstošu jūsu finansiāliem stāvoklim, kā arī bankas kurās jau vairākus gadus esat lojāls klients arī var piedāvāt izdevīgākus darījumus par kuriem uzzināsiet tikai klātienē. Taču, ar kādiem jau sagatavotiem dokumentiem būtu jādodas uz konsultāciju?

Dokumenti par nekustamo īpašumu

 

Par zemesgabalu – zemesgrāmatas apliecība, robežu plāns

Mājai – zemesgrāmatas apliecība, inventarizācijas lieta

Mājas būvniecībai – saskaņots mājas projekts, nākotnes vērtības novērtējums

Dokumenti mājas projektēšanu – topogrāfija, ģeodēzija, arhitektūras un plānošanas uzdevums

Konta rēķinu izraksti, izziņas par ienākumiem.

Ir pieejamas aģentūras, kas šādās situācijās palīdz sakārtot visu dokumentāciju, kas ir saistīta ar mājokļa būvniecību.

Aizdevums remontam, mājas celtniecībai vai iegādei ir gana liels aizdevums, lai visizdevīgāk būtu noformēt ilgtermiņa aizdevumu – hipotekāro kredītu.

Hipotekāro aizdevumu sniedzēji Latvijā netrūkst, tādēļ ir diezgan plašas iespējas atrast sev piemērotāko un tīkamāko aizdevēju.

Populārākās Latvijas bankas (“DNB” banka, “Rietumu banka”, “SEB” banka, “Swedbank”) finansējuma apjomu hipotekārajam aizdevumam sniedz līdz pat 70%, attiecīgi pirmā iemaksa ir 30% augsta. Vienīgā atšķirība star šīm bankām ir aizdevuma termiņa ilgums un minimālā summa. Swedbank piedāvā aizdevumu noformēt pat uz 30 gadiem, SEB banka līdz 40 gadiem, DNB banka līdz 35 gadiem, turpretī Rietumu banka līdz 15 gadiem.Minimālās summas katrai bankai gan ir dažādas.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *