Aizdevums pret zemi

  Aizdevuma summaAizdevuma TermiņsUzzināt vairāk
binoĀtrais Kredīts70 €425 €10 dienas30 dienasPieteikties
onefinancePatēriņa Kredīts300 €10 000 €3 mēn.6 gadiPieteikties
1lizingsAuto Līzings1000 €25 000 €3 mēn.6 gadiPieteikties

Kuri aizdevēji izsniedz aizdevumus pret zemes ķīlu?

Lai saņemtu aizdevumu pret zemes ķīlu ir nepieciešams zemes gabals, kurš ir reģistrēts zemesgrāmatā, taču dažkārt aizdevumu sniedzēji piedāvā iespēju palīdzēt cilvēkiem, kuri tikai plāno savu īpašumu ierakstīt zemesgrāmatā, piedāvājot juridisku palīdzību. Pēc situācijas aizdevējs var pieprasīt būvvaldes izziņu par zemes lietošanas mērķi un būvniecības projektu, ja tāds ir. Bez šaubām var tikt pieprasīta informācija par kredītvēsturi.

Gadījumos, kad cilvēkam pašam nav sava zemes gabala, toties kādam tuvam radiniekam tas ir, tad var ar radinieka piekrišanu ieķīlāt viņam esošo zemes gabalu vai ieķīlāt savu auto, lai saņemtu aizdevumu.

Aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu var tikt izmantots dažādās situācijās, piemēram:

  • Liela pirkuma iegādei
  • Aizdevumu apvienošanai
  • Neparedzētu izdevumu segšanai
  • Citiem mērķiem

Latvijā hipotekāros aizdevumus izsniedz gan licencētas kredītiestādes (bankas), gan licencētas nebanku aizdevumu sabiedrības. Katram no šiem aizdevējiem ir savas prasības, kuras tiek izvirzītas pret aizņēmēju.

Aizdevums pret zemes ķīlu –  kāda ir atšķirība starp banku un nebanku organizācijām?

  • Nebankas aizdevumu sniedzēju piedāvātās iespējas būs piemērotākas cilvēkiem, kad aizdevumu ir nepieciešams noformēt nekavējoties, bez liekiem šķēršļiem
  • Nebanku aizdevumu sniedzēju kompānijas piedāvā maksimālo aizdevuma summu vidēji līdz 50% no nekustamā īpašuma tirgus vērtības
  • Bankas aizdevumu noformēšanas process var būt ilgāks, bet tās piedāvā zemākas procentu likmes un garākus aizdevuma termiņus.
  • Bankas piešķirtajos aizdevumos pret ķīlu izsniedzamā aizdevuma summa var svārstīties līdz 85% no nekustamā īpašuma tirgus vērtības. Aizdevumu var saņemt sev ērtākajā valūtā – eiro vai ASV dolāri un vairumos gadījumu termiņš ir maksimums 30 gadu ilgs. Kā arī, ja izvēlaties aizdevumu pret ķīlu ņemt bankā, ir svarīgi izvērtēt visus piedāvājumus, jo bankas katram klientam individuāli piemēro procentu likmi un tas ir atkarīgs no aizņēmēja maksātspējas.

Aizdevums pret zemes ķīlu – Populārākie nebanku aizdevumu sniedzēji

Hipokredit.lv – piedāvā bezmaksas pieteikuma izskatīšanu, taču aptuvenā summa par aizdevuma izsniegšanu svārstās no 3-10%. Procentu likme šim aizdevējam ir sākot no 8% līdz 18% gadā. Izsniedz ķīlu līdz pat 90% no nekustamā īpašuma tirgus vērtības.

WestKredit.lv – maksimālā aizdevuma summa 200000 eiro. Izvēloties aizdevumu šajā iestādē, aizdevuma termiņš var ilgt no 6 mēnešiem, līdz pat 20 gadiem un aizdevums tiek izsniegts sākot no 1000 eiro.

Latvijas hipotēka –  piešķir aizdevumu līdz pat 100000 eiro,  aizdevumi sākot no 2,5% likmes. Lai uzzinātu vairāk par šo aizdevēju, ir jākontaktējas vai nu zvanot vai arī rakstot uz uzziņu e-pastu.

GrandCreditpiedāvā uzzināt lēmumu par ķīlas izsniegšanu 30 minūšu laikā. Aizdevuma summa ir sākot no 5000 eiro, katram klientam piedāvā individuālu darījumu.

Aizdevums pret zemes ķīlu – Populārākie banku aizdevumu sniedzēji

Bigbank.lv – Aizdevuma likme ir sākot no 8,9% līdz 18,9%. Lai aizdevumu saņemtu šajā bankā, pretendentam ir jābūt vismaz 20 gadus vecam un ikmēneša ienākumi nedrīkst būt zemāki par 500 eiro mēnesī, pēc nodokļu nomaksas. Kā arī, īpaši izcelts ir fakts, ka aizdevuma ņēmējam nedrīkst būt aktīvi ātrie aizdevumi.

Citadele – Pieteikumu izskatīšanu piedāvā bez maksas. Aizdevumus piedāvā izsniegt arī tad, ja neesat bankas klients. Piedāvā piešķirt zemes finansējumu pat līdz 95% un konsultāciju ir iespējams noorganizēt arī caur Skype.

Swedbank – piedāvā noformēt ķīlu līdz 30 gadiem. Procentu likme ir atkarīga no ienākumu līmeņa, kredītvēstures kā arī citiem svarīgiem faktoriem.