Ietaupi Ziemassvētkos

  Aizdevuma summaAizdevuma TermiņsUzzināt vairāk
binoĀtrais Kredīts70 €425 €10 dienas30 dienasPieteikties
onefinancePatēriņa Kredīts300 €10 000 €3 mēn.6 gadiPieteikties
1lizingsAuto Līzings1000 €25 000 €3 mēn.6 gadiPieteikties

9 padomi, kā ietaupīt naudu Ziemassvētkos

Decembris, gada visgaidītāko svētku laiks, ir viens no dārgākajiem laika posmiem gadā. Svētku dāvanas, galda klāšana, viesu uzņemšana vai arī došanās ciemos (jauns svētku apģērbs), ceļošana pie attālākiem radiem (pat ja tepat Latvijas robežās), visi ierastie ikmēneša izdevumi un tā tālāk. Izdevumu ir daudz, spējam tik rēķināt un aizdomāties gan par to, ka janvāris būs jāpārdzīvo ar nedaudz tukšāku maciņu, gan par to, kā lai iegādājas, samaksā un sapērk visu nepieciešamo, turklāt, iekļaujoties tajos līdzekļos, kas mums ir.

Bieži vien nepadomājam par to, ka arī svētku laikā varam (un vajadzētu) ietaupīt – vien jāsaprot, uz ko ir vērts un kā īsti taupīt. Gluži uz visu un vienmēr ari nav nepieciešams. Lūk – deviņi padomi, kā svētkus pavadīt nedaudz ekonomiskāk un janvāri sveikt ar prieku – ne ģimenes bankrota pasludināšanu!

  • Saplānojam budžetu. Galvenais – svētku budžetā vajadzētu ierēķināt visu, līdz pēdējam sīkumam, un, rēķinoties ar to, ka varētu šo to piemirst, ierēķinām vismaz pārdesmit eiro – neieplānotajam budžetā. Turklāt, katru budžeta iedaļu rēķinām vismaz pāris eiro lielāku (izdevumu vienmēr ir vairāk, nekā plānots).
  • Sekojam saviem izdevumiem. Lai arī budžets ir sastādīts, sekojam līdzi, kur un cik tērējam. Pierakstām, saglabājam čekus un tā tālāk, lai nesanāktu pārtērēt plānoto. Impulsa pirkumi mēdz gadīties katram – raugāmies, lai tie svētku budžetā “neizrauj” pārāk lielu robu. Vajadzības gadījumā esam gatavi aizņemties.
  • Atsakāmies no nevajadzīgā. Lai janvāri un jauno gadu patiešām varētu sagaidīt veiksmīgi, nevis ar atklāsmi, ka esam iztērējuši daudz par daudz, atsakāmies no dažādām nevajadzīgām ekstrām. Svētku sezonā sevi gribas palutināt vairāk, nekā parasti. Un gluži sev liegt šos priekus nevajag, tomēr – ar apdomu.
  • Slepenais dāvinātājs. Ja ģimene ir liela (brāļi, māsas, daudz brālēnu un māsīcu), un visi svētkos sanāk kopā, iegādāties dāvanas katram var izrādīties ļoti dārgs prieks. Lielākā ģimenē var ieviest veiksmīgu tradīciju – laimes aka, kur katrs ģimenes loceklis izvēlas vienu dāvanu, ko ielikt “akā”. Šādi pie dāvanām svētkos tik visi, neiztērējot ārkārtīgi lielas naudas summas.
  • Tradīcijām ne vienmēr ir jābūt dārgām. Mūsdienu patērētāju sabiedrībā bieži vien izvēlamies tādas svētku aktivitātes, kuras prasa finansiālus izvedumus. Tomēr, ne obligāti tā jābūt. Izvēlamies un realizējam tādas svētku aktivitātes, kas neprasa lielus finansiālus līdzekļus – seno latviešu tradīcijas šeit var lieti noderēt. Tāpat, pirmssvētku maltītes kopīga gatavošana vai svētku dziesmu dziedāšana kopā – aktivitātes, kas neprasa par tām maksāt.
  • Par svētku galdu rūpējas visi. Ja uz svētkiem gaidāmi daudz ciemiņu, jārēķinās ar bagātīga svētku galda klāšanu. Un tas var būt krietni vien dārgi. Tomēr – ne obligāti. Ja apzinām visus viesus, informējam, ka galvenos svētku ēdienus sarūpēsim mēs, bet arī viesi ir aicināti rūpēties par kopējo svētku galdu, katrs sagatavojot kādu nieku, ko celt galdā!
  • Izpārdošanas! Svētku laiks ir arī lielais izpārdošanu laiks. Un nebaidāmies tās izmantot. Ļoti daudz no svētku budžeta var ieekonomēt, izvēloties tieši preces dažādās izpārdošanās. Taču, ja esi jaunietis un tev pietrūkst nedaudz naudas dāvanai vecākiem, uzmanīgi izpēti aizdevumu piedāvājumus.
  • Pārstājam laikus. Kad viss svētkiem sagādāts un atzīmēts sarakstā (dāvanas, ēdieni, vajadzīgie pirkumi un tā tālāk), necenšamies vairs doties uz veikaliem, lai paskatītos “kas labs vēl piedāvājumā”. Tā tikai riskējam iztērēt papildus līdzekļus pavisam neplānoti.
  • Pēc svētku pārbaude. Pēc svētkiem ir īstais laiks pārbaudīt un sakārtot saimniecības grāmatvedību jaunajam gadam. Cik tik iztērēts, pārtērēts, kas iegādāts lieks. Šādi varam atgādināt sev nākamajam gadam – iespējams, daži pirkumi patiešām ir bijuši nevajadzīgi un nākamajā gadā no tiem var izvairīties.

Ja nu gadījumā kādu reizi jau nācies ņemt aizdevumu, bet bijušas problēmas un nepieciešams to darīt arī šoreiz, pieejami naudas aizdevumi ar sliktu kredītvēsturi.