Kas ir aizdevums?

  Aizdevuma summaAizdevuma TermiņsUzzināt vairāk
binoĀtrais Kredīts70 €425 €10 dienas30 dienasPieteikties
onefinancePatēriņa Kredīts300 €10 000 €3 mēn.6 gadiPieteikties
1lizingsAuto Līzings1000 €25 000 €3 mēn.6 gadiPieteikties

Kas ir ātrie aizdevumi internetā?

 

Ātrie aizdevumi nerisina ilgtermiņa problēmas, tomēr tas ir labs glābšanas riņķis situācijās, kad steidzami nepieciešami naudas līdzekļi, lai segtu kādu neparedzētu izdevumu. Visbiežāk ātrie kredīti tiek izsniegti uz 30 dienām un to apmērs ir līdz 400 eiro. Protams, ikvienam, kurš ir aizņēmies, ir iespēja arī kredīta atmaksas termiņu pagarināt, attiecīgi par to piemaksājot. Šajā rakstā uzzināsi, kas ir ātrie aizdevumi internetā un kādi ir kritēriji, lai tādu varētu iegūt.

Ātrie aizdevumi ir ļoti populāri, jo tos ir iespējams iegūt salīdzinoši īsā laikā. Lai saņemtu kredītu, nepieciešams aizpildīt veidlapu internetā vai arī kādā citā vietā, kur tiek piedāvāts aizpildīt šādu anketu, piemēram, Latvijas Pastā, un jāgaida atbilde. Aizdevējs izvērtē kredītņēmēja parādsaistības un citus faktorus, un tad attiecīgi izlemj, vai šim attiecīgajam klientam var izsniegt aizdevumu. Attiecīgi, ja aizdevējs konstatē, ka šim klientam jau ir kādas parādsaistības citās iestādēs, vai arī ir nenomaksāti parādi pagātnē, tad kredīts netiek izsniegts. Parasti atbildes sniegšana notiek diezgan ātri, tāpēc arī ātrie kredīti ir ļoti populāri cilvēku vidū.

Atšķirībā, piemēram, no patēriņa kredītiem, ātrie kredīti tiek piešķirti uz īsāku laika posmu. Ātrais aizdevums tiek izsniegts uz 30 dienu termiņu, un attiecīgi, samaksājot aizdevēja noteikto summu, ir iespējams pagarināt aizdevums atgriešanas termiņu. Tāpat arī patēriņa aizdevuma summa parasti ir lielāka, savukārt ātrie kredīti visbiežāk tiek izsniegti 400 eiro robežās. Arī noformēšanas process patēriņa kredītiem ir ilgāks. Piemēram, patēriņa kredīta izsniegšanas process var ilgt 1- 2 dienas, savukārt ātrie aizdevumi tiek izsniegti apmēram 10 minūšu laikā.

Protams, ikvienam, kurš apsver domu aizņemties ātro kredītu, ir nepieciešams saprast, kāda mērķa vadīts viņš to dara. Ja nauda nepieciešama, lai apmierinātu savas iegribas, tad aizdevumu noteikti nevajadzētu ņemt. Savukārt, ja nauda nepieciešama patiešām tādā gadījumā, ja tā ir ārkārtas situācija, tad ātrais aizdevums var būt labs risinājums. Šādas situācijas var būt, piemēram, santehnikas sabojāšanās, neparedzēti ārstu apmeklējumi un citi neparedzēti izdevumi.

Protams, jāņem vērā arī tas, ka Latvijā ir ļoti daudzas iestādes, kuras izsniedz Latvijas iedzīvotājiem ātros aizdevumus. Ikvienai no šīm iestādēm ir savi noteikumi un kritēriji pēc kuriem tās vadās, lemjot par labu aizdevuma piešķiršanai. Ir iespējams izmantot dažādus salīdzinātājus, kas salīdzina vairākus kritērijus, piemēram, procentu likmi, maksimālo aizņemšanās summu, vecuma ierobežojumu un citus svarīgus kritērijus, kas ir svarīgi, ja vēlies iegūt ātro aizdevumu. Ļoti daudzi aizdevēji piedāvā iespēju, ka pirmais aizdevums ir bez maksas arī tas ir viens no kritērijiem, kas ļauj salīdzināt aizdevēju piedāvājumus.

Protams, katrs pieteikums tiek rūpīgi izvērtēts. Nav vienotu ātro kredītu izsniegšanas kritēriju, un katra iestāde ir izveidojusi savus kritērijus. Tomēr visas iestādes saprot, ka nepieciešama atbildīga aizņemšanās. To ir iespējams panākt, kontrolējot klientu vēlmi aizņemties. Bieži vien klientiem tiek prasīts, lai viņi norāda savu ienākumu apjomu, kā arī darba vietu. Dažas kredītiestādes prasa pievienot arī izziņu no VID. Jaunie apstiprinātie noteikumi arī paredz virkni ierobežojumu un jauninājumu, tādā veidā samazinot tos gadījumus, kad cilvēki aizņemas bezatbildīgi. Piemēram, tagad vairs cilvēki nevar aizņemties nakts stundās. Tas tika aizliegts, jo bieži vien nakts stundās, piemēram, alkohola reibumā cilvēki izdara muļķības un aizņemas naudu, lai gan viņiem tā nav steidzami nepieciešama. Protams, arī pašam naudas saņēmējam ir nepieciešams padomāt, vai tiešām ātrā kredīta aizņemšanās ir labākais un efektīvākais risinājums, lai tiktu galā ar finansiālajām grūtībām.  Ja nauda ir nepieciešama, lai segtu patiešām neatliekamus izdevumus, tad ātrais aizdevums var palīdzēt. Tomēr situācijās, kad nauda ir nepieciešama tikai tāpēc, lai apmierinātu savas iegribas, tad noteikti nebūtu ieteicams aizņemties ātro kredītu.

Kā jau minējām, ātrie kredīti tiek izsniegti ļoti ātri. Protams, ir arī jārēķinās ar to, ka ātrie kredīti paredz arī lielāks procentu likmes nekā, piemēram, patēriņa kredīti. Bankām nav izdevīgi izsniegt tik mazas naudas summas, tāpēc nebanku aizdevēji piedāvā Latvijas iedzīvotājiem aizņemties arī mazas naudas summas, bet, protams, pats galvenais ir saprast, vai šis ir īstais veids, kā tikt galā ar finansiālajām problēmām!